AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-06-2021 00:00:00

Su Zammı İle İlgili Açıklamamız

Değerli Hemşehrilerim,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; seçim öncesi siz değerli Ankara'lılara suya zam yapmayacağı hatta indirim yapacağı vaadinde bulunmuştu.

Bir süredir Ankara'da suyun azaldığı, vahşi sulama yapıldığı gibi bir algı operasyonu ile kademeli su tarifesine geçmenin zemini hazırlandı.

 

Sevgili Hemşehrilerim;

"Kademeli Su Tarifesi" aslında Mansur Yavaş'ın Ankara'da Suya Gizli Zam planıdır.

"Kademeli Su Tarifesine Geçiş" adı altında "Su Zammı Paketini" Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde  AK Parti grubu ve Cumhur İttifakının diğer üyesi MHP grubu ile birlikte engelledik.

Mansur Yavaş ise siz değerli Ankara'lılara seçim öncesi verdiği sözü tutmayacağı gerçeğini ve yapacağı Gizli Su Zammı planını gizlemek için Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarını kullanarak kamuoyunda Kademeli Su Tarifesinin su tasarrufu olduğu algısını yaymaya devam etti.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti grubu ve MHP grubunun değerli meclis üyeleri ile birlikte bu algı operasyonlarına karşı siz değerli hemsehirilerimizi bilgilendirdik. Mansur Yavaş'ın CHP ve İYİ Partililer ile beraber Ankara'da Suya Zam Planına karşı ret oyları kullanarak engelledik.

Mayıs ayı Büyükşehir meclis oturumunda AK Parti ve MHP meclis üyelerimiz sosyal yardım alan vatandaşlarımızın suyu 1 TL’den kullanmaları için EVET oyu kullanmalarına rağmen CHP ve İP meclis üyeleri HAYIR oyu kullanarak vatandaşımızın ucuz su kullanımını engellemeye çalışmıştır. Halbuki seçim öncesinde Sn. Mansur Yavaş katıldığı her programda SU ‘da indirim yapacağını, hiçbir şekilde zam yapmayacağını söyledi.

Bugüne geldiğimizde, Mansur Yavaş seçim öncesi Ankara'lılara verdiği sözü görmezden geldi. CHP ve İYİ partililerin oyları ile Ankara'da suya zam yapıldı. AK Parti Grubu ve MHP Grubu ile birlikte ret oyları vererek bu aya kadar engellediğimiz Suya Zam Paketine bir daha ret oyu vermemiz halinde mahkeme kararı ile suya daha büyük bir zam yapma imkanı doğacaktı. Mansur Yavaş' a bu imkanı vermemek için son oylamada çekimser kaldık.

Seçim öncesi siz değerli hemşehrilerimize verdiği tüm vaatleri unutan Mansur Yavaş bu sefer hangi algı operasyonunu yapacak!

Ankara’da Suya Gizli Zam planını yine suda tasarruf yalanı ile mi anlatacak. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi algıyı yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar Ankara'lıların feraseti yüksektir. Neler olup bittiğini çok iyi anlıyor ve gözlemliyorlar. Elbette bizlerde AK Parti Ankara il Başkanlığı olarak; Mansur Yavaş'ın, CHP ve İYİ Partililer ile birlikte yaptıkları tüm icraatları incelemeye, denetlemeye ve siz değerli Ankara'lıları gerçekler ile bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Saygılarımla...

Hakan Han ÖZCAN

AK Parti Ankara İl Başkanı

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.